10 روش طلایی تست زنی در کنکور

تکنیک های تست زنی در کنکور

روش ها و تکنیک های تست زنی در کنکور بسیار متعدد می باشند. همچنین بسیاری از افراد، به دلیل عدم آشنایی با این روش ها، قادر به دریافت نتیجه مطلوب نمی باشند. دقت داشته باشید، افرادی که در امتحانات پایانی مدرسه، موفق می شوند و نمره بالا کسب می کنند، لزوما به این معنا نیست که در کنکور نیز موفق می شوند.

چرا که، نحوه حل سوالات تستی، تفاوت زیادی با سوالات تشریحی دارد. آشنا نبودن با روش های تست زنی در کنکور، منجر به بالا رفتن سطح استرس در داوطلبان می شود که در نهایت منجر به عملکرد ضعیف آن ها می شود.

در ادامه این مقاله، به بررسی تاثیرگذارترین تکنیک های تست زنی در کنکور می پردازیم.

طلایی ترین تکنیک های تست زنی در کنکور

روش های تست زنی در کنکور همانطور که گفته شد، دارای تنوع بسیار بالایی می باشد. از جمله بهترین تکنیک های تست زنی در کنکور، عبارت است از:

 1. شرکت در آزمون های آزمایشی : بدون شک موسسه های بسیار زیادی وجود دارند که این امکان را برای داوطلبان فراهم می کنند. اما گاها این سوالات یا به شدت سخت است یا خیلی آسان. می توان گفت، برای شروع، بهترین منبع آزمون های آزمایشی، حل کردن سوالات کنکور سال های قبل می باشد.
 2. ابتدا پرسش ها را به صورت روزنامه وار نگاه کنید و ابتدا به آسان ترین آن ها پاسخ دهید. بر روی هیچ سوالی وقت زیاد نگذارید. چون ممکن است به بقیه سوالات نرسید.
 3. برای خود سوالات را به 3 دسته تقسیم کنید. آنهایی که بلدید، آنهایی که اصلا جواب آن را نمی دانید و آن دسته ای که نیاز به فکر بیشتر دارند. این موارد را با علامت هایی جدا کنید تا بتوانید هنگام دوره کردن سوالات به آن هایی که می توانید پاسخ دهید.
 4. هیچگاه به همه سوالات با هم نگاه نکنید. این کار باعث بالا رفتن سطح استرس و افزایش خستگی می شود.
 5. همیشه صورت سوال را به دقت و تا آخر بخوانید. دقت داشته باشید که سریع خواندن سوالات تنها باعث افزایش پاسخ های غلط شما می شود. سریع خواندن به هیچ وجه جز تکنیک های تست زنی نمی باشد!

روش های تست زنی

 1. یکی از مواردی که به شدت در جلسات کنکور مشاهده می شود، این است که افراد ابتدا همه سوال ها را جواب می دهند و در آخر جواب ها را وارد پاسخ نامه می کنند. این روش بسیار خطرناک است و هیچ وقت این کار را انجام ندهید.
 2. بعضی از سوالات نیاز به حل ندارند و تنها با استفاده از گزینه ها قابل حل می باشند و نیازی نیست وقت خود را با حل کردن هد دهید.
 3. موردی که شاید کمتر کسی به آن توجه کند، میزان خواب و تغذیه می باشد. سعی کنید 8 ساعت خواب مفید داشته باشید و سر جلسه، تغذیه مناسب به همراه داشته باشید. منظور از تغذیه مواد غذایی مانند: بادام، پسته، کشمش و موادی که باعث کاهش خستگی و افزایش انرژی می شوند.
 4. سعی کنید برای سوالات هر درس، یک زمان خاصی را در نظر بگیرید. اگر در این زمان نتوانستید به سوال پاسخ دهید، به سراغ سوال بعدی بروید. همچنین اگر سریع تر از زمان تعیین شده سوال را پاسخ دادید، وقت اضافه آن را به سوال بعد اختصاص دهید.

موارد ذکر شده تا اینجا جز بهترین تکنیک های تست زنی در کنکور می باشند. اما مورد دیگری که می بایست به آن توجه کرد این است که، چگونه مهارت تست زنی خود را افزایش دهیم تا بتوانیم به راحتی از تکنیک های تست زنی گفته شده استفاده کنیم؟

افزایش مهارت در تکنیک های تست زنی

چه راه هایی باعث افزایش مهارت در تکنیک های تست زنی می شوند؟

موارد متعددی برای بهبود این مهارت وجود دارد. از جمله این موارد عبارت است از:

 • خلاصه برداری برای دوران جمع بندی در کنکور.
 • اختصاص زمان زیاد برای تمرین تست زنی.
 • تا حد امکان از پاسخ نامه تشریحی استفاده نکنید.
 • و موارد این چنینی.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در ارتباط با تکنیک های تست زنی در کنکور و روش های افزایش مهارت تست زنی، به این نکته توجه داشته باشید که کل وقت شما نباید فقط به تست زنی اختصاص داده شود. در این میان شما نیاز به مطالعه دارید. درک مفاهیم و نکات هر درس می توانید سرعت شما را در تست زنی افزایش دهد.

۱۴۰۰-۱۲-۰۴

0 پاسخ به "10 روش طلایی تست زنی در کنکور"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای هنرستان فنی حرفه ای هشتم شهریور محفوظ است.