کنکور فنی حرفه ای 1401

کنکور فنی حرفه ای
تمامی افراد فارغ التحصیل در رشته های کاردانش، فنی حرفه ای و یا رشته های نظری، که می خواهند در مقاطع بالاتر تحصیل کنند، در صورتی که شرایط پذیرش و یا ثبت نام را دارا باشند، می توانند در آزمون کاردانی پیوسته و یا ناپیوسته (کنکور فنی حرفه ای) شرکت نمایند.

افرادی که دارای مدرک دیپلم  نظام جدید رشته های فنی، کاردانش، رشته های نظری، یا افرادی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم می باشند، می توانند در کنکور فنی حرفه ای شرکت می نمایند و در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته در رشته های فنی دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی تحصیل کنند.

در ادامه این مقاله، به بررسی نکات پیرامون ثبت نام در کنکور فنی حرفه ای، به منظور آشنایی هرچه بیشتر هنرجویان، پرداخته می شود.

ثبت نام کنکور فنی حرفه ای به چه صورتی می باشد؟

ثبت نام کنکور فنی حرفه ای هر سال، 2 بار اتفاق می افتد. یکبار در نیمسال اول جهت پذیرش در مهرماه و یکبار هم در نیمسال دوم برای پذیرش در بهمن ماه. پذیرش در ماه بهمن برای رشته های بدون کنکور فنی حرفه ای انجام می شود.

آیا تمامی رشته های کاردانی نیاز به کنکور فنی حرفه ای دارند؟

با توجه به اصلاحات و تغییراتی که هر ساله بر روی کنکور اعمال می شود، بنابر گفته های سازمان سنجش، تنها 5 رشته نیاز به آزمون دارند و 31 رشته صرفا براساس سوابق تحصیلی بوده و نیازی به آزمون ندارد. آن 5 شته عبارت است از:

  • رشته الکتروتکنیک.
  • رشته مکانیک خودرو.
  • رشته کامپیوتر.
  • تربیت بدنی.
  • حسابداری.

تمام افراد رشته های بدون آزمون و همچنین با آزمون، می بایست در  تیر ماه 1401 (14 تیر الی 21 تیر)، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

نکات کنکور کاردانی فنی حرفه ای

نکاتی پیرامون نحوه برگزاری کنکور فنی حرفه ای

هر سال سازمان سنجش مجری برگزاری کنکور فنی حرفه ای می باشد. داوطلبان می بایست در موعد مقرر شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور فنی حرفه ای معمولا با شروع فرایند ثبت نام منتشر می شود.

گزینش رشته های با آزمون و بدون آزمون با یکدیگر متفاوت می باشد. در رشته های با آزمون، داوطلبانی که یکی از آن 5 رشته را انتخاب کرده باشند می بایست در زمان تعیین شده در کنکور فنی حرفه ای شرکت نمایند. اما رشته های بدون آزمون، تنها ملاک، معدل کل دیپلم می باشد.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نکات پیرامون کنکور در رشته فنی حرفه ای پرداخته شد. داوطلبان می بایست چند روز قبل از کنکور نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند. همچنین بر اساس اطلاعیه منتشر شده از طرف سازمان سنجش، کنکور کاردانی فنی حرفه ای در 5 رشته ذکر شده، در روز جمعه 4 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

۱۴۰۰-۱۲-۰۳

0 پاسخ به "کنکور فنی حرفه ای 1401"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق مادی و معنوی برای هنرستان فنی حرفه ای هشتم شهریور محفوظ است.