ثبت نام در شاد

راهنمای عضویت در پیام رسان شاد 

متاسفانه با تلاش های بسیار خیلی از دانش آموزان هنوز نتوانستند در سامانه ملی آموزش و پرورش
( شاد ) ثبت نام کنند 
در این جا قصد داریم تا سیر تا پیاز ثبت نام در پیام رسان شاد و حتی رفع خطاهای این پیام رسان  را برای شما باز گو کنیم پس با ما همراه باشید …

راهنمای خطای 406

برای افزایش امنیت اپلیکیشن شاد هر دانش آموز برای ثبت مشخصات شناسنامه ای ۵ دقیقه زمان دارد . چنانچه ثبت اطلاعات دانش در ۵ دقیقه انجام نشود خطای ۴۰۶ نمایش داده می شود که در این صورت باید مجددا اقدام به ثبت مشخصات شود .

راهنمای خطای 401 , 402

  خطای 401 و 402 برنامه شاد : در صورتی که بعد از ثبت مشخصات دانش آموز در برنامه شاد خطای ۴۰۱ و یا ۴۰۲ رخ دهد باید به یک مرحله عقب برگشته و مراحل ثبت مشخصات دانش آموز مجدداً انجام شود . همچنین در صورتی که بعد از مرحله احراز هویت خطای ۴۰۱ و یا ۴۰۲ نمایش داده شود ، باید به قسمت دانش آموز سپس قسمت لیست دانش آموزان رفته و نام دانش آموز مجددا انتخاب شود .

راهنمای خطای 417

 این خطا بسیار شبیه به خطای 403 برنامه شاد می باشد لی با این تفاوت که خطای ۴۱۷ فقط زمانی رخ می دهد که IP اینترنت شما برای ایران نباشد . همانطوری که شرح شد نرم افزار شاد محیط ایمن برای دانش آموزان می باشد و وزارت آموزش و پرورش برای آنکه بتواند این محیط را فراهم کند فقط اجازه دسترسی با IP و اینترنت کشور به اپلیکیشن شاد را می دهد . 

به همین دلیل در صورتی که زمان احراز هویت در سامانه شاد و یا استفاده از اپلیکیشن شاد با خطای 417 شاد روبرو شدید فیلتر شکن خود را خاموش نمایید . برای اطمینان از اینکه با خاموش شدن فیلتر شکن آی پی گوشی شما عوض شده می توانید با نرم افزار های آی پی یاب ، چک کنید که آی پی گوشی شما به ایران تغییر داده شده است .

راهنمای خطای 403

این خطا شاد امکان دارد در هنگام احراز هویت دانش آموز رخ دهد و به جای ورود به صفحه ثبت اطلاعات شناسنامه ‌ای ( کد ملی و سریال شناسنامه و …) خطای ۴۰۳ نشان داده شود . بروز این خطا امکان دارد به دلایل مختلف باشد که در ادامه نحوه رفع مشکل توضیح داده شده است :

* راهکار اول : هنگام کار با شاد و احراز هویت در گوشی ، فیلترشکن خود را خاموش کنید .

* راهکار دوم : زبان صفحه‌ کلید گوشی یا کامپیوتر روی انگلیسی قرار داده و اعداد را به انگلیسی وارد کنید .

* راهکار سوم : صحت مشخصات شناسنامه ای دانش آموز توسط مدیر مدرسه در سامانه سناد چک شود . دقت شود که اصلاح اطلاعات در سناد حداکثر تا 24 ساعت در سامانه شاد اعمال خواهد شد .

* راهکار چهارم : لینک صفحه اینترنتی احراز هویت را کپی کرده و با مرورگر دیگری در گوشی یا کامپیوتر همان صفحه را باز کرده و احراز هویت را ادامه دهید .

* راهکار پنجم : معمولا مشکل از ترافیک و سرعت اینترنت شما یا خود برنامه است . مراحل احراز هویت را مجدداً و در زمان ‌های مختلف انجام دهید .

* راهکار ششم : احتمال دارد نسخه گوشی یا مرورگر اینترنت پایین باشد . در صورت آشنایی با بروزرسانی برنامه‌ها ، مرورگر خود را از بازار یا فروشگاه گوگل آپدیت نموده و یا یک مرورگر دیگر مثل گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس نصب نمایید .

* راهکار هفتم : در صورتی که با این روش ها موفق به انجام احراز هویت نشدید ، آسانترین راه این است که روی یک گوشی دیگر و با همین شماره موبایل ، برنامه را نصب و اجرا و مراحل احراز هویت را انجام دهید . پس از اتمام کار در گوشی دوم ، در گوشی اول نیز دانش آموز به کلاس اضافه شده  و می‌ توانید برنامه را از گوشی دومی حذف نمایید .

* راهکار هشتم : حاصل جمع دو عدد را هم در جای مشخص شده بنویسید .

ویدیو آموزشی نصب شاد در گوشی اندروید

اپلیکیشن شاد از آدرس و یا بازار قابل دریافت می باشد.

پس از دانلود اقدام به نصب شاد نمایید و جهت اهراز هویت اقدام نمایید. ویدیو زیر راهنمای نصب و استفاده از شاد را نمایش می دهد.

ویدیو آموزشی نصب شاد در گوشی آیفون (اپل)

شاد فعلا نسخه IOS ندارد ، اما می توان از نسخه وب آن استفاده نمود. در ویدیو زیر نحوه نصب و اجرا شرح داده شده است.

طراحی شده توسط سپهر سلیمی مهر